e-mail: info@biokvalita.cz
tel.: +420 774 226 281
(Po – Pá 8.30-17.30)

Právě se nacházíte | Trička BIO Knihy aj. » Víme, co jíme? » NETRADIČNÍ BYLINÁŘ Roman Kindl

NETRADIČNÍ BYLINÁŘ Roman Kindl

Kód: P602

Výrobce: BYLINÁř Roman Kindl

Dostupnost: skladem

Cena: 288 Kč

ks

Koupí získáte do Věrnostního programu 14 bodů!

NETRADIČNÍ BYLINÁŘ Roman Kindl

Popis

Roman Kindl: Netradiční bylinkář

A pozor! To nejlepší hned na začátek :)

Každý registrovaný zákazník má u nás na toto zboží, stejně jako i na všechno ostatní, slevu 5%.

Knihu Netradiční bylinkář napsal léčitel a bylinář Roman Kindl zábavnou formou, je velice čtivá, místy až hravá a humorná. Přitom však odkrývá zákadní principy a příčiny nemocí, jež jsou prověřeny mnohaletou praxí a které bychom měli všichni znát.

Když se totiž objeví nějaká bolest  nebo porucha, tělo nám hlásí, že něco není v pořádku. My těmto signálům však často nerozumíme. Autor umí v těchto signálech číst, již mnoho let se úspěšně  věnuje diagnostice příčin zdravotních poruch svých klientů a léčení pomocí vybraných bylin přímo na míru klientovi.

Roman Kindl napsal knihu o léčení „NETRADIČNÍ BYLINKÁŘ“ v roce 1999, 1. vydání je beznadějně rozebráno. Na základě velké poptávky upravil, doplnil a podruhé vydal "NETRADIČNÍHO BYLINKÁŘE" v roce 2011. 

UKÁZKA Z KHIHY: 

Kapitola 22.

Pověry a mýty diagnostické

S různými pověrami jste se jistě už mnohokrát setkali, jako třeba že večer nemají děti chodit ven, protože by je sebrala klekánice. Nebo že migrénové bolesti hlavy jsou od špatné krční páteře.
Nikdo už ale není ochoten vysvětlit fakt, že migrénu má i člověk se zdravou krční páteří, tedy že ani rentgenem nebyly zjištěny žádné změny. Anebo, to je také šaráda, jak to, že existují i tací, kteří mají prokazatelně defekty na páteři, (dnes je jich mnoho), a přitom je hlava nebolí. Takže vám uvedu několik příkladů:

„Kuří oka”

nejsou od malých bot, mívají je totiž i lidé s kvalitní obuví nebo chodící v sandálech či bosky.
Jsou od problémů s močovými cestami.

Křečové žíly

nejsou „žilním” problémem. To jenom na žílách v určitých místech se demonstrují problémy jiných orgánů, nejčastěji jater, ledvin a močového měchýře.Záněty mandlí nevyléčíte tím, že je vytrhnete. Je třeba normalizovat funkci jater a slinivky břišní, tím se normalizuje kyselost či zásaditost sliznic a streptokok, či stafylokok nebude mít vhodné prostředí pro svou existenci a sám se z mandlí ztratí. Současně je třeba povzbudit funkci ledvin. Po antibiotikách sice méně odolný streptokok chcípne, ale ten odolnější přece jen v nějakém počtu přežije, a pokud jste současně neléčili prostředí, pak se znovu vykultivuje do plného počtu. Jenže už vzdoruje antibiotikům. Pokud mu pak ty mandle přece jen uštípnete, pak se prostě přestěhuje na kterékoliv jiné místo v těle. A máte další problém. Ale nikdy není na závadu omezit, nebo ještě lépe zastavit přísun sacharidů, kterými se ten streptokok nebo zlatý stafylokok a podobní prevíti vyživují.

Tenisový loket

není od námahy, ani pracovní, ani sportovní. Znamená to jen, že nejsou v pořádku střeva. Ale námaha to může ještě zhoršit, přirozeně. Loket vnitřní, to je blíže k tělu, je ovlivňován tenkým střevem a dvanácterníkem,(což je stále tenké střevo, ale kdosi v Anglii kdesi na pitevně tuto část, která tvoří přechod mezi žaludkem a vlastním střevem kdysi změřil a naměřil rovných dvanáct palců; odtud jméno), a loket vnější, to je ten co se do něj vždycky praštíme, má na starosti také střevo, ale tlusté. A aby to nebylo tak jednoduché, tedy vězte, že pokud vlastníte „tenisák” na pravém lokti, pak se do hry zapojily více játra a žlučník, případně žlučovodyu těch, co již žlučník nemají.
Levá strana je více ovlivněna slinivkou břišní, takže větší výskyt může být u cukrářů a poruch se stolicí, případně u hemeroidů.

Bolesti v kolenou

jsou buďto od klečení na hrachu, nebo od něčeho jiného: ledvin, močového měchýře, jater, žluční-ku, slinivky nebo žaludku. Vždy je možno bezpečně rozeznat, od kterého konkrétního orgánu to je, a ne, jak mi řekla má obvodní lékařka, že od věku.

„Ale paní doktorko,” skoro jsem se vyděsil, „vždyť je mi teprve pětatřicet!”
„No a co, vždyť to mají i mladší” zdůvodnila mi věkovou diagnózu. Před takovým zdůvodněním jsem kapituloval a pak jsem se zmohl už jen na jedinou otázku:
„A jak to, že mě bolí pravé koleno a levé ne a obě jsou stejně stará?” „Chvíli na mne koukala jako na něco ošklivého a patrně hledala odpovídající vysvětlení, až ho našla:
„Nebud'te drzý!”

Bolest přešla, když bylo koleno asi o dva měsíce starší. Bylo to od jater :)