e-mail: info@biokvalita.cz
tel.: +420 774 226 281
(Po – Pá 8.30-17.30)

Právě se nacházíte | M E D nejvyšší kvality » Bio 100% KVĚTOVÝ PYL z Francie 250 g

Bio 100% KVĚTOVÝ PYL z Francie 250 g

Kód: P1396

Výrobce: Opatství Nový Dvůr (ČR) a Sept-Fons (Francie)

Dostupnost: týden

Cena: 340 Kč

ks

Koupí získáte do Věrnostního programu 17 bodů!

Bio 100% KVĚTOVÝ PYL z Francie 250 g Bio 100% KVĚTOVÝ PYL z Francie 250 g

Popis

Bio květový pyl z Francie 250 g

100% surovin pochází z ekologického zemědělství. Certifikát bio byl udělen ve Francii.

Toto o květovém pylu uvádí jeho výrobce - Cisterciácké trapistické opatství Panny Marie ze Sept-Fons ve Francii:

"Květový pyl je sbíraný včelami a slouží jim jako potrava. Je bohatý na vitamín A, B a E, draslík, fosfor, hořčík a bílkoviny. Analýzy dokazují i aminokyseliny, stopové prvky, enzymy a řadu jiných živin. Všechny tyto látky jsou biologicky velmi vyvážené.

Podporuje organismus k rychlé obnově duševních a fyzických sil.

Při depresivních stavech obnovuje duševní rovnováhu. Účinek pylu na centrální nervovou soustavu je trvalejší a hodnotnější než účinek jiných látek."  

Je nutné, aby lidé alergičtí na pyl byli při jeho užívání opatrní!!

Hmotnost: 250 g

A pozor! To nejlepší na konec :)

Každý registrovaný zákazník má u nás na toto zboží, stejně jako i na všechno ostatní, slevu 5%!!

___________________________________

A takhle zasvěceně píše o pylu dlouholetý vynikající včelař, pan Kubeš z Olomouce:

Květový pyl. Jak jej užívat, aby účinky byly co nejlepší.

Pyl obecně

Pyl je rostlinný bílkovinný produkt, který v sobě skrývá nový život a v důsledku toho je skladba bílkovin neobyčejně vhodná pro regeneraci a obnovu tělesných tkání našeho organizmu. Pyl je vynikající produkt přírody a včel a je pro podporu zdraví člověka historicky vyzkoušený a velice osvědčen

Pyl je dobré nechat zkvasit a tím jej učinit pro naše tělo stravitelnějším.

Návod:

Na 100 g pylu: 1 díl pylu, 1/2 dílu medu, 20 ml převařené vody

Do sklenice nasypeme 100 g pylu. Pyl zalijeme medem, přibližně do půlky výšky nasypaného pylu a přidáme polévkovou lžíci převařené vody. Opatrně promícháme. 2 až 3 dny necháme kvasit v otevřené sklenici překryté kapesníkem při pokojové teplotě. Občas promícháme, ochutnáme. Obsah ve sklenici bude mít podobu žluté pasty. Po 3 dnech uzavřeme sklenici víkem a uložíme do lednice.

 

Jak pyl užívat

Pyl je určen k mlsání kdykoliv během dne z výše uvedených důvodů, optimální množství 1-2 lžičky max. 3krát denně. Nadměrné množství pylu se jako rostlinná bílkovina totiž tráví poměrně špatně a necháte-li se zlákat svou mlsností k větším porcím, bude se vám asi trávit těžko.

 

Jedinečné vlastnosti pylu

Pyl je výborným podpůrným prostředkem pro novotvorbu svalové tkáně a hlenových substancí, pro regeneraci a detoxikaci organizmu. Využití nalezne zvláště při hormonálních či imunitních poruchách, prostatických potížích, při žloutence, cirhóze, intoxikacích, předčasném stárnutí, v rekonvalescenci, během těhotenství i při laktaci, při únavě, stresu, přetažení, epilepsii, při popáleninách, akné, ekzémech, alergiích, při astmatu, anorexii, nadměrném hubnutí, vegetariánství i jen tak, pro neobyčejnou vynikající chuť pylu v medu. Pyl pomáhá přežít i ozařování a chemoterapii při léčení rakoviny. Podílí se totiž na regeneraci především pro játra a hned potom pro plíce, slinivku, prostatu, děložní sliznici a krev.

 

 


Související produkty

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.